English

Nigdy nie umrzeć reż. Enrique RiveroNigdy nie umrzeć reż. Enrique Rivero
Aktualności
24 lipca 2013
Festiwalowe konkursy - co warto zobaczyć

W tegorocznych konkursach festiwalowych prezentujemy ponad 130 tytułów. W ramach Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty możecie zobaczyć dziś o 10.15 w KNH 9 Jungle Love Sherada Anthony’ego Sancheza, który balansuje na cienkiej linii między arthousem a pornografią, a w KNH 8 Spokojnych Ricky Rijneke, ikony węgierskiego kina, w którym imponujące zdjęcia zderzają przestrzenie natury z zamkniętym wnętrzem statku. Po projekcjach spotkania z reżyserami. Również dziś o 13.15 w KNH 8 zobaczycie Nigdy nie umrzeć, znanego Wam reżysera Parque via (NH 2011) Enrique Rivero, który szuka odpowiedzi na pytanie: czy można się przygotować na śmierć ukochanej osoby i zabronić jej, jeśli tego pragnie? Po tej projekcji Rivero będzie naszym gościem.

Konkurs „Filmy o sztuce" prezentuje pełnometrażowe i kreacyjne dokumenty z całego świata. Dziś o 10.00 w KNH 4 zobaczycie film o grupie artystów w podróży do Gabonu - Chore ptaki umierają łatwo Nicholasa Facklera, a o 13.15 w KNH 8 Hélio Oiticica Césara Oiticicia Filho o najważniejszym brazylijskim artyście, pionierze performance’u. 

W Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych rywalizuje 71 krótkich dokumentów, animacji i fabuł. Dziś w KNH 5 o godz. 13.00 macie szanse zobaczyć kolejny zestaw fabuł m.in. Ogień Pawła Maja i Andaca Karabeyoglu, uniwersalną opowieść o bolesnych rozstaniach, Kojota Jędrzeja Bączyka, o Adasiu, nieśmiałym młodzieńcu z duszą romantyka, który zakłada punkrockowy zespół, żeby zaimponować dziewczynie. A jutro (25 lipca) o 13.00 zaprezentujemy zestaw dokumentów, w którym m.in. Muzykanci II Agaty Biskup i Przemka Czepurko, nawiązujący do Muzykantów Kazimierza Karabasza. 

Dziś jeszcze o godz. 16.00 w KNH macie ostatnią szansę odkryć europejskie animacje z Konkursu Europejskich Filmów Krótkich m.in. Odkrycie Paula Busha, który w zawrotnym teledyskowym tempie mnoży przykłady, które dowodzą, że ciało ludzkie zawsze jest piękne.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›