English
Po festiwalu

kolaż Karolina Połosakkolaż Karolina Połosak
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 2
19 lip 2013

Świat to brzydkie, twarde miejsce z miłymi kafejkami, rozmieszczonymi tu i ówdzie – mówi Rykarda Parasol. Amerykańska artystka wystąpi dziś w klubie Arsenał

19 lipca 13

Cielesność i jej przeróżne wymiary powracają do centrum kulturowych zainteresowań człowieka z konsekwentną, a czasem wręcz natrętną regularnością

19 lipca 13

Oniryczny poemat o młodości, jakim bez wątpienia jest debiut Jazmín López, to skąpana w blasku słońca powolna opowieść o kilkorgu przyjaciół, których beztroska wędrówka po lesie przeobraża się w mroczny spacer ku śmierci.

19 lipca 13

„Elektro Moskva” to opowieść o tym, ile elektroniczna awangarda muzyczna w Rosji zawdzięcza zarządzonej przez Lenina elektryfikacji, przemysłowi zbrojeniowemu, KGB, wiecznie psującemu się sprzętowi „made in USSR” i tandetnym chińskim zabawkom.

19 lipca 13

Debiutancki film Ricky Rijneke to powolna i przygnębiająca podróż w głąb umysłu Csilli (Orsi Tóth). Mgliste, pozbawione żywych kolorów krajobrazy oraz labiryntowe wnętrza mają odzwierciedlać całkowite zagubienie głównej bohaterki, błąkającej się od ujęcia do ujęcia, zmierzającej donikąd.

19 lipca 13

Prof. 

Stanisław Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w filmie „Vic + Flo zobaczyły niedźwiedzia”

19 lipca 13

Ten film zabiera nas do świata niepodobnego do żadnego innego. Trudno się w nim odnaleźć, nie sposób poczuć swojsko, ale i tak chce się zostać w nim jak najdłużej

19 lipca 13

Bruno Dumont to jeden z lepiej rozpoznanych przez nowohoryzontową publiczność twórców. Był bohaterem retrospektywy 11. edycji festiwalu. Teraz powraca filmem poświęconym Camille Claudel, którego scenariusz jest oparty na listach rzeźbiarki i jej brata Paula, katolickiego pisarza.

19 lipca 13

Peaches jako jednego ze swoich idoli wymienia Johna Watersa i swoim filmowym debiutem udowadnia, że jest zdolną uczennicą mistrza złego smaku. Niewykluczone, że paroma scenami nawet go pobiła.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›