English
Po festiwalu

fot. Anna Jochymekfot. Anna Jochymek
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 3
20 lip 2013

– Jedna chwila, podczas której następuje wymiana spojrzeń, może zupełnie zmienić życie drugiej istoty – mówi Abdellatif Kechiche, tegoroczny laureat Złotej Palmy na festiwalu w Cannes za „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”

1 2  
20 lipca 13

– Eksperymentując z kontrabasem i poszukując nowych brzmień, otwieram furtkę do światów wyobraźni. To naturalnie kojarzy mi się z filmem – mówi Bogdan Mizerski, który z Tadeuszem Sławkiem zaprezentuje esej na głos i kontrabas „Drzewo Aniołów. Życie i śmierć Williama Blake’a”

20 lipca 13

Artystyczne chwyty, za pomocą których Shireen Seno skonstruowała swój debiutancki film, przypominają pomysły twórców muzyki znanej jako chillwave.

20 lipca 13

Chcąc oddać niezwykłe warunki pracy na kutrze rybackim, twórcy „Lewiatana” do lamusa odłożyli konwencjonalne elementy filmu dokumentalnego.

20 lipca 13

Filmowy hołd złożony miastu, ale widzianemu z różnych perspektyw i odmiennych punktów widzenia. „Centro Histórico” – cztery filmowe freski, fragmenty większych opowieści, nie chcą tworzyć spójnego obrazu, bo nie ma takiej konieczności. Czyżby więc miasto było „stanem umysłu”?

20 lipca 13

Prof. Stanisław Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w filmie festiwalowym pt. „Camille Claudel 1915”.

20 lipca 13

Dokument „Piękna i Bokser” to reżyserski debiut Zachary’ego Heinzerlinga, ale debiut pod każdym względem mistrzowski – zrealizowany z szacunkiem dla bohaterów, mądry i zabawny, sprawnie kierujący emocjami widza i przepięknie sfilmowany

20 lipca 13

O tworzących ją muzykach wiemy wiele, samej grupy nie zna jednak jeszcze prawie nikt. Trio Nervy debiutuje scenicznie na dzisiejszym koncercie w klubie Arsenał.

20 lipca 13

W glinianą głowę marionety wbijane są palce rzeźbiarza. Lalka zyskuje parę oczu i odbitą w nich, jak w zwierciadle, duszę.

20 lipca 13

Bulwersujące, przekraczające granice intymności, wystawiające na próbę przyzwyczajenia, a czasem też cierpliwość odbiorcy, wreszcie najbardziej komentowane tytuły dotychczasowych edycji T-Mobile Nowe Horyzonty.

1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›