English
Po festiwalu

fot. Karolina Połosakfot. Karolina Połosak
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 7
23 lip 2013

– Od początku było dla mnie jasne, że centrum całej opowieści powinna być szczególna, bardzo intensywna relacja łącząca Ushio i Noriko – mówi Zachary Heinzerling, reżyser filmu „Piękna i Bokser”

23 lipca 13

– We Wrocławiu w czasie świąt Bożego Narodzenia nagrałem odgłosy mszy w kościele, które wykorzystałem w filmie – mówi Leonardo Brzezicki, reżyser argentyńskiej „Nocy”, wyselekcjonowanej do głównego konkursu festiwalu

więcej
23 lipca 13

Hélio Oiticica, brazylijski artysta, współtwórca grupy Neo-Konkretnej, to obrazoburca i geniusz. Portret artysty kreśli jego bratanek Cesar Oiticica Filho, który dzięki wachlarzowi materiałów „found footage” stworzył impresyjny i kalejdoskopowy dokument „Hélio Oiticica”.

więcej
23 lipca 13

„Szukając Emak Bakia” to swobodna podróż między rozmaitymi miejscami, bohaterami i wątkami, nawiązująca do powstałego ponad osiemdziesiąt lat temu filmu Man Raya.

więcej
23 lipca 13

Neobarok francuski

Prof. Stanisław M. Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w tajemniczym prądzie, który nazywa się neobarok francuski.

więcej
23 lipca 13

– Nasza muzyka czasem jest bombastyczna, ale zawsze pozostaje pełna humoru. To nasz sekret – mówi Dieter Meier, reżyser „Lightmakera” i bohater filmu „Yello”, prezentowanego w sekcji szwajcarskich dokumentów muzycznych

więcej
23 lipca 13

– Mierzę się w „Krivinie” z niewygodną, kłopotliwą ciszą panującą wokół wydarzeń sprzed lat – mówi Igor Drljača, reżyser filmu „Krivina”

więcej
23 lipca 13

Dokonania niewielu twórców mogą budzić tak skrajne opinie, jak filmy Hansa-Jürgena Syberberga. Przez lata uchodził za enfant terrible niemieckiego kina, spotykając się z głosami krytyki z różnych stron. Nie mogło być inaczej, skoro postanowił poruszać się po rejonach, których odkrywanie w powojennych Niemczech było nie tylko wstydliwe, ale wręcz zakazane.

więcej
23 lipca 13
więcej
23 lipca 13
więcej
Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›