English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 8
25 lip 2013

– Jeśli jesteś ciekaw, nigdy nie masz dość – mówi Mark Cousins. Twórcę „Odysei filmowej” spotkaliśmy w hotelu Monopol, kiedy ustalał plan swojego dnia, wypełnionego seansami

1 2  
25 lipca 13

Aleksiej Fedorczenko, bywalec wrocławskiego festiwalu, którego znamy już z mockumentu „Pierwsi na Księżycu”, laureat festiwali w Wenecji i Warszawie, startuje w tegorocznym konkursie z najnowszym filmem „Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków”.

więcej
25 lipca 13

„Godziny otwarcia” Jema Cohena to poetycki filmowy esej, który doskonale wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji. Niełatwo określić, co jest jego głównym tematem, a co jedynie dygresją, wątkiem pobocznym czy komentarzem – wszystkie elementy wydają się odgrywać równie istotną rolę w misternie zaprojektowanej całości.

więcej
25 lipca 13

Jeśli tęsknicie za kameralnymi, mądrymi, pełnymi ciepła i odrobiny humoru opowieściami, nie możecie przegapić tego tytułu. „Smak curry” („The Lunchbox”) to smakowity, pełnometrażowy debiut pochodzącego z Mumbaju Ritesha Batry, który jest reżyserem i autorem scenariusza.

więcej
25 lipca 13

Tegoroczne Nowe Horyzonty Języka Filmowego poświęcone zostały kwestii zbyt często pomijanej w refleksji nad filmem. Postać, jako rodzący się na ekranie konstrukt, to coś więcej niż aktorska kreacja. To połączenie przynajmniej trzech czynników: reżyserii, kreacji aktorskiej i zaangażowania widza.

więcej
25 lipca 13

„Jungle Love”

Prof. Stanisław Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w filmie festiwalowym pt. „Jungle Love”.

więcej
25 lipca 13

Muzyka do filmów Wojciecha Smarzowskiego na żywo już dziś w klubie Arsenał.

więcej
25 lipca 13

Rainera Wernera Fassbindera nowohoryzontowej publiczności przedstawiać nie trzeba. Bohater retrospektywy piątej edycji festiwalu w tym roku powraca jako inspiracja spektaklu „KLINIKEN / Miłość jest zimniejsza…”.

więcej
25 lipca 13

W Nowym Jorku ludzie bywają podejrzliwi, nie wiedzą, jak wykorzystasz ich wizerunek. Z kolei na południu ucieszą się, że zwracasz na nich uwagę mówi Cheryll Dunn, reżyserka startującego w Konkursie Filmów o Sztuce dokumentu „Everybody Street”

więcej
25 lipca 13

Łukasz Jakubowski: Został Pan uhonorowany najważniejszą dla młodych krytyków Nagrodą im. Krzysztofa Mętraka. Co dalej?

więcej
1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›