English
Varia
Ciekawostki z przestrzeni NH
14 lipca 2013
Dzień Bastylii w "Corpus Delicti" Mikurdy i Woynarowskiego

14 lipca Francuzi hucznie świętują Dzień Bastylii. 14 lipca 1789 roku w czasie zamieszek, rozpoczynających rewolucję francuską, Bastylia została zdobyta przez lud paryski i jako symbol ucisku zburzona. Ślad tego faktu znajdziecie w naszej festiwalowej publikacji poświęconej twórczości Waleriana Borowczyka, wizualnym eseju – Corpus Delicti Kuby Mikurdy i Jakuba Woynarowskiego (SNH/Ha!art).

Corpus Delicti duetu Mikurda-Woynarowski (współpraca Jakub Majmurek) to katalog przedmiotów surrealistycznych, prezentacja dowodów rzeczowych artystycznego występku Waleriana Borowczyka. To esej wizualny, czerpiący z dorobku psychoanalizy i pism teoretycznych André Bretona. To książka-przedmiot, nawiązująca do kunsztownych, XIX-wiecznych modlitewników i XVIII-wiecznych ilustrowanych powieści libertyńskich.

Corpus Delicti - wykład performatywny autorów książki odbędzie się 23.07 (po seansie o godz. 10.15). Złoży się na niego oprowadzanie kuratorskie po kolekcji przedmiotów zgromadzonych w CORPUS DELICTI i prezentacja wideo-eseju powstałego w trakcie pracy nad książką.

więcej o książce

Książka powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

www.nina.gov.pl/ninateka

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›