English
Varia

Betty reż. Jean-Jacques BeineixBetty reż. Jean-Jacques Beineix
Ciekawostki z przestrzeni NH
16 lipca 2013
Złota Dziesiątka 13. MFF TNH Marcina Pieńkowskiego

Marcin Pieńkowski, PR manager MFF T-Mobile Nowe Horyzonty poleca filmy z programu festiwalu:

Betty reż. Jean-Jacques Beineix - bo miłość jest szalona, bo miłość jest nieobliczalna, bo miłość ma twarz cudownej Béatrice Dalle.

Życie Adeli. Rozdział 1 i 2 reż. Abdellatif Kechiche - bo od czasu arcydzielnej Tajemnicy ziarna na każdy film tego reżysera czekam z wypiekami na twarzy. A teraz dodatkowo Złota Palma. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią mi, że ten film będzie strzałem w dziesiątkę.

Zła krew reż. Léos Carax - bo Lavant, bo Binoche, bo Piccoli, bo Delpy, bo Bowie. Kino zakręcone, poetyckie, wizjonerskie.

Smak curry reż. Ritesh Batra - bo kino hinduskie to nie tylko Bollywood. Kto o tym nie wie, może zacząć swoją edukację od najcudowniejszego filmu roku.

Goltzius and the Pelican Company reż. Peter Greenaway - bo warto wybrać się z mistrzem w podróż w zakątki wielkiej sztuki i niebanalnej erotyki.

Płynące wieżowce reż. Tomasz Wasilewski - bo energia, świeżość, odwaga są atrybutami również nowego, młodego polskiego kina.

Goto - wyspa miłości reż. Walerian Borowczyk - bo warto uświadomić sobie, że Borowczyk to nie tylko ekspert od animacji i "świńskich filmów", lecz przede wszystkim mistrz kina pokroju choćby Makavejeva.

Jak zrobić Peaches reż. Peaches - bo po zeszłorocznym koncercie w Arsenale wciąż zadaję sobie pytanie, jak się robi Peaches...

Heli reż. Amat Escalante - bo kino meksykańskie wciąż szokuje i zachwyca, zaś nasz Amat wkracza z przytupem do światowej czołówki reżyserskiej.

Świat na drucie reż. Rainer Werner Fassbinder - bo zobaczyć kino science-fiction w wykonaniu mistrza niemieckiego kina, i to na wielkim ekranie, jest po prostu obowiązkiem każdego szanującego się kinomana.

Złota Dziesiątka Romana Gutka

Złota Dziesiątka Joanny Łapińskiej

Złota Dziesiątka Urszuli Śniegowskiej

Złota Dziesiątka Jana Topolskiego

Złota Dziesiątka Magdaleny Sztorc

Złota Dziesiątka Ewy Szabłowskiej

Złota Dziesiątka Jana Naszewskiego

Złota Dziesiątka Agnieszki Szeffel

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›