English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 2
19 lipca 2013
Erotyczny freak show – Peaches łączy elektropunk z wyzwoloną kobiecością

Peaches jako jednego ze swoich idoli wymienia Johna Watersa i swoim filmowym debiutem udowadnia, że jest zdolną uczennicą mistrza złego smaku. Niewykluczone, że paroma scenami nawet go pobiła.

Na każdym festiwalu są filmy, na które chcą pójść wszyscy. Tak będzie w tym roku z filmem Peaches. 

To z pewnością jedna z bardziej oryginalnych produkcji w programie, olśniewający fajerwerk, niesamowity popis talentu i nieposkromionej kreatywności kanadyjskiej artystki. A dla samej Peaches spełnienie wielkiego marzenia. Po pięciu płytach jest jedną z ikon niezależnej sceny muzycznej. Współpracuje z mainstreamowymi gwiazdami: Christiną Aguilerą czy R.E.M., ale nie zapomina o starych kumplach, takich jak Chilly Gonzales czy Feist. Śmiałe mówienie o seksie i eksperymentowanie z własnym płciowym wizerunkiem dały jej uwielbienie queerowej publiczności. 

Znana była z muzycznej twórczości, ale od dawna marzyła o reżyserowaniu. Okazja do zrealizowania starych marzeń nadarzyła się dzięki współpracy z berlińskim teatrem Hebbel am Ufer. Najpierw wystawiła autorską, jednoosobową wersję musicalu „Jesus Christ Superstar” – „Peaches Christ Superstar”. Potem wzięła się za „Jak zrobić Peaches”, teatralny, a potem sfilmowany antymusical, w dość luźny sposób opowiadający historię fikcyjnej postaci o imieniu Peaches. 

To ogromne przedsięwzięcie z ponadczterdziestoosobową obsadą, w skład której weszli muzycy, tancerze i dwie niezwykłe, zaprzyjaźnione z nią postacie, stanowiące swoje kompletne przeciwieństwo. Danni Daniels, piękna transseksualna gwiazda porno, gra wielką miłość Peaches. Sandy Kane, 68-letnia striptizerka, występuje jako „naga kowbojka”, dobra wróżka i muza zsyłająca natchnienie. Kto raz zobaczy i usłyszy „nagą kowbojkę” śpiewającą autorską piosenkę „I Love Dick!” z dildo w dłoni (i nie tylko tam), z cyckami fruwającymi w tańcu wokół ciała, ten długo nie będzie mógł wyrzucić tego obrazu z pamięci. Być może czas uleczy tę ranę. 

Iwona Sobczyk 

„Jak zrobić Peaches”

Dziś, godz. 19.15, Kino Nowe Horyzonty 8

Jutro, godz. 10, Kino Nowe Horyzonty 4

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›