English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 4
20 lipca 2013
Decydujący moment fotograficznego strzału

Jedni wyczekują na złotą chwilę, będąc niewidzialnymi dla fotografowanego przechodnia, drudzy z uporem i bezczelnością oślepiają ich flashami.

Startujący w Konkursie Filmów o Sztuce „Everybody Street” to ujmujący formą i szczerością dokument, w którym weterani ulicznej fotografii opowiadają o artystycznych strategiach, etyce zawodowej i reakcjach modeli. 

Pieczę nad całością narracji sprawuje jeden z najważniejszych amerykańskich fotografów – Joel Meyerowitz, który świadomy zmieniających się realiów i technologii zachowuje profesjonalny dystans i świeżość spojrzenia. Sukcesem filmu jest zniewalająca ilość archiwalnych materiałów. To ekskluzywny przegląd fotografii mistrzów. Od poetyckiego Alfreda Stieglitza, przez bezkompromisową Diane Arbus, po bezczelnego Bruce’a Gildena. 

Cheryl Dunn udało się nakręcić krótki, lecz obfity w informacje dokument, który swoją porywającą atmosferą może konkurować nawet z kultową serią „Geniusz zaklęty w fotografii”. 

Doskonałe, szybkie tempo, energetyczna muzyka i galeria osobowości sprawiają, że „Everybody Street” to lektura obowiązkowa dla każdego, komu bliska jest fotografia i miasto, oraz dla których niedoskonałości i przypadek są cenniejsze od wystudiowanych dzieł sztuki.

Natalia Kaniak

„Everybody Street”

Dziś, godz. 13.15, Kino Nowe Horyzonty 8

Jutro, godz. 16, Kino Nowe Horyzonty 4

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›