English
Na żywo
Warto zobaczyć
24 lipca 2013
Dziś zapraszamy do kina, teatru, galerii

Zapraszamy na wydarzenie specjalne: filmowe przedstawienie KLINIKEN / miłość jest zimniejsza... w reżyserii Łukasza Twarkowskiego inspirowane twórczością Rainera Wernera Fassbindera. Miłość jest zimniejsza niż śmierć to tytuł filmu, który Fassbinder nakręcił w 1969 roku. Przedstawienie Twarkowskiego oparte jest na dramacie Larsa Noréna Klinika i utworze Anki Herbut Traumgruppe, inspirowanym kinem niemieckim lat 60. i 70. Spektakle odbędą się jutro (25 lipca) o 19.00 oraz 26 lipca o 19.00 na Scenie na Świebodzkim w Teatrze Polskim we Wrocławiu (pl. Orląt Lwowskich 20c). Bilety w sprzedaży!

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wybrali się na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty z misją zrobienia Nieoficjalnej Kroniki festiwalu. Z dotychczasowych kronik dowiedzieliśmy się już, jakie filmy o miłości lubią Wrocławianie, na czym polega praca kinooperatora, a o wolności w kinie od samych twórców m.in. Doroty Kędzierzawskiej i Eleny Tikhonovej. O kultowych tekstach i filmach opowiedział Roman Gutek. Opiekę akademicką nad projektem pełni reżyser i operator filmowy Wojciech Rawecki. Kronika publikowana jest codziennie na facebookowych fanpage'ach festiwalu oraz WSF.

więcej

W tym roku patronujemy trzem dużym wystawom sztuki. Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego, to wyjątkowe wydarzenie pozwoli na obejrzenie dzieł  z prywatnych kolekcji z całego świata, niedostępnych lub nigdy wcześniej nie wystawianych. Wystawa czynna jest codziennie
w godzinach 10.00 - 20.00 w Muzeum Miejskie Wrocławia - Pałac Królewski. We wrocławskim Muzeum Architektury odbywa się także wystawa prac światowej rangi czeskiego poety i artysty Jiřego Kolářa oraz francuskiej rzeźbiarki Béatrice Bizot – Korespondaż. A w Centrum Sztuki możecie jeszcze zobaczyć wystawę Nachtgesichten - 10 premierowo prezentowanych prac wideo Mirosława Bałki.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›