English
Na żywo

3x3D reż. Jean-Luc Godard, Peter Greenaway, Edgar Pêra3x3D reż. Jean-Luc Godard, Peter Greenaway, Edgar Pêra
Warto zobaczyć
25 lipca 2013
Dziś polecamy m.in. nowele mistrzów w technologii 3D

Sponsor główny festiwalu T-Mobile dokumentuje filmowo wydarzenia festiwalowe. Z dotychczasowych kronik dowiadujemy się, jakie filmy z Panoramy oraz konkursowe polecają Roman Gutek i Joanna Łapińska. Po pokazie filmu Płynące wieżowce Tomasza Wasilewskiego swoimi wrażeniami podzieliły się aktorki Katarzyna Herman i Izabela Kuna, a Janowi Pelczarowi o pracy nad filmem Shirley – wizje rzeczywistości opowiedział reżyser Gustav Deutsch. Jest też nieco o wystawie T-Mobile Fashion w Teatrze Lalek, którą skomentowali projektanci Paprocki&Brzozowski. Kronika publikowana jest na fanpage'u festiwalu oraz kanale Youtube T-Mobile. 

więcej

Dziś polecamy film 3x3D. Jean-Luc Godard, Peter Greenaway i Edgar Pêra zaprezentują Wam autorskie wizje ewolucji kina, inspirowane technologią 3D, jej oddziaływanie na widownię oraz historię Guimarães, portugalskiego miasta - Europejskiej Stolicy Kultury 2012. Godard w noweli The Three Disasters w trzech osobnych, łączących rozmaite tekstury i tempa segmentach roztrząsa kwestie pamięci i natury kina. W Just in Time Greenaway eksploruje dzieje lokalnych herosów i zabytków miasta Guimarães, a Pêra w Cinemasapiens próbuje prześledzić ewolucję kinowego widza. Pierwsza projekcja już dziś w Kinie NH 8 o 19.30 oraz 27 lipca o 13.15.

Przypominamy o dodatkowych pokazach Czasu latających ryb, chilijsko-francuskiego filmu Marceli Said, który prezentujemy sekcji Panorama. Odbędą się dziś o godz. 13.00 w sali nr 5 KNH oraz 28 lipca o 22.00 w sali nr 7.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›