English
Aktualności
27 lipca 2013
Niespodzianka w programie Sceny Muzycznej: w 2 Fali zagra dziś HOW HOW

Organizatorzy Sceny Muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty przygotowali niespodziankę w programie. Dziś, 27 lipca, ok. godz. 24:00 w 2 Fali wystąpi warszawski zespół HOW HOW. Wstęp wolny.

Grupa muzyczna HOW HOW porusza się swobodnymi ścieżkami improwizacji, wypracowuje swój język w oparciu o barwy i kształty. Operuje na granicy elektro-akustycznego popu.

Zespół powstał w 2008 roku po serii letnich prób w mieszkaniu na warszawskiej Białołęce, „w czasach kiedy wszyscy byli mniej zatroskani, a świat jawił się jako coś nieskończonego”. W marcu 2011 formacja zadebiutowała minialbumem Bumpy. W listopadzie 2011 ukazał się pełny album pt. Flickers (Antena Krzyku/Open Sources). Z kolei w 2013 roku premierę miała kolejna płyta grupy pt. Knick-Knack, nagrana mieszanymi technikami w dawnym szpitalu dziecięcym na Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Z jednej strony Knick-Knack (fr. Bric-à-brac) odnosi się do tzw. kolekcji ciekawości. Z drugiej strony rozumiany jest jako figiel czy psota. Oba znaczenia znajdują odzwierciedlenie w spontanicznie zarejestrowanym materiale dźwiękowym, zarówno na poziomie realizacji nagrania, jak i samej jego treści. Na sekundy przed rozpoczęciem każdego z 4 numerów muzycy nie znali przebiegu utworów. Nie istniało też założenie późniejszej publikacji, co znacznie wpłynęło na lekkość muzyki przelewającej się przez album. Te niepełne 30 minut jest czasem zatrzymanym w dźwięku. Bez planowania, bez aspiracji, bez oczekiwania na poklask rzeczywistości.

Projekt zrealizowany jest w ramach koncepcji muzyki przypadkowej, którą cechuje zmienność, niestabilność, spontaniczność i poczucie humoru.

HOW HOW wystąpi w składzie:

  • Adam Podniesiński - elektronika/klawisze
  • Mateusz Franczak - saksofon tenorowy/elektronika
  • Miron Grzegorkiewicz - gitara/głos

Koncert rozpocznie się około godz. 24:00 w 2 Fali, przy ul. Świętego Antoniego 23. Wstęp wolny.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›