English

fragment Corpus Delictifragment Corpus Delicti
Aktualności
23 lipca 2013
Walerian Borowczyk - retrospektywa, spotkania, książka

Retrospektywie twórczości Waleriana Borowczyka towarzyszy publikacja książki Corpus Delicti autorstwa Kuby Mikurdy i Jakuba Wojnarowskiego, katalog przedmiotów surrealistycznych i prezentacja dowodów rzeczowych artystycznego występku Borowczyka. Corpus Delicti jest esejem wizualnym, czerpiącym z dorobku psychoanalizy i pism teoretycznych André Bretona oraz nawiązującym do kunsztownych, XIX-wiecznych modlitewników i XVIII-wiecznych ilustrowanych powieści libertyńskich. Dziś możecie uczestniczyć w wykładzie performatywnym - oprowadzaniem kuratorskim po kolekcji przedmiotów zgromadzonych w Corpus Delicti i prezentacji wideo-eseju powstałego w trakcie pracy nad książką. Na to wydarzenie zapraszamy po seansie filmów Waleriana Borowczyka w KNH 8, który odbędzie się dziś o 10.15. Również dziś o 15.45 w KNH będzie Borowczyk w kadrze, czyli rozmowa między Danielem Birdem, asystentem Borowczyka Michalem Levym i operatorem Noëlem Verym.

A jutro (24 lipca) o 16.15 w KNH 8 koniecznie zobaczcie oryginalną wersję Opowieści niemoralnych Borowczyka składającą się z pięciu, a nie z czterech nowel filmowych. Po projekcji spotkają się z Wami Alexander Beneke i Carsten Baiersdorfer, którzy dokonali cyfrowej rekonstrukcji filmu. Ponadto we Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu (ul. św. Mikołaja 54-55) odbywa się wystawa plakatów do filmów Waleriana Borowczyka.

Retrospektywa twórczości Waleriana Borowczyka oraz książka Corpus Delicti powstały we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. W bibliotece multimedialnej NINATEKA (www.ninateka.pl) możecie znaleźć fabuły, dokumenty, klasyczne dzieła polskiej animacji, etiudy, archiwalne radiowe audycje, które łączone są z najlepszymi, często już nieobecnymi na afiszach, spektaklami teatralnymi i operowymi, koncertami (zarówno muzyki klasycznej, jak i współczesnej), słuchowiskami, materiałami o sztuce, czy programami publicystycznymi. NINATEKA jest wielowątkowym, interdyscyplinarnym doświadczeniem: internauta, dzięki intuicyjnej nawigacji i zgodnie ze swoimi potrzebami, może swobodnie poruszać się po portalu niczym po wielkim, internetowym domu kultury, przełączając się między kategoriami tak, jak między teatrem, filharmonią, kinem studyjnym, salą koncertową, galerią sztuki czy klubem muzycznym.

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›