English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 9
26 lipca 2013
Ucz się filmu! Akademia Polskiego Filmu i Akademia Filmowa czekają

Buñuel, Capra, Żuławski, Cocteau, Kieślowski to tylko wybrane nazwiska reżyserów, których największe dokonania będzie można zobaczyć podczas kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej przybliżającej dorobek światowej kinematografii. Start już w październiku w Kinie Nowe Horyzonty.

 

Kursy w Akademiach zaczęły się we Wrocławiu już przed rokiem. Ich uczestnicy mogli dowiedzieć się o początkach kina z ust największych autorytetów filmoznawczych. Kto to przegapił, może zacząć zajęcia z początkiem nowego semestru akademickiego. Zachętą niech będą dostępne na stronie kinonh.pl tematy wykładów, tytuły pokazywanych filmów i nazwiska prowadzących. W trzecim semestrze Akademii Filmowej poznać można arcydzieła Chaplina, komedie obyczajowe Franka Capry, awangardę oraz amerykańską burleskę. Pokazy poprzedzone są komentarzem wykładowców uniwersytetów: Wrocławskiego, Jagiellońskiego i Śląskiego. 

Równie interesująco zapowiadają się zajęcia Akademii Polskiego Filmu, która przybliży twórczość Krzysztofa Zanussiego, Edwarda Żebrowskiego, Jerzego Domaradzkiego i Piotra Szulkina. Podczas prezentacji polskiej klasyki nie zabraknie prelekcji polskich krytyków i filmoznawców. 

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w Kinie Nowe Horyzonty. Cena karnetu na semestr to 120 zł (Akademia Polskiego Filmu) i 240 zł (Akademia Filmowa). Można też wybrać tylko jedną projekcję, kupując na nią pojedynczy bilet. Zapisy online od 18 września. Szczegóły: kinonh.pl.

Patryk Tomiczek

 

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›