English
Aktualności
26 lipca 2013
Funky New Orleans – parada uliczna z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału

 Już dziś, 26 lipca, w okolicach godziny 21:15 z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału – Klubu Festiwalowego T-Mobile Nowe Horyzonty wyruszy dźwiękowa parada uliczna prowadzona przez Funky New Orleans. O 23:30 z kolei zespół zagra koncert w Arsenale.

Na tegorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty będzie można poczuć atmosferę Nowego Orleanu – kolebki jazzu i zanurzyć się w radosnej muzycznej atmosferze Luizjany. 26 lipca odbędzie się wydarzenie szczególne – od Kina Nowe Horyzonty aż do Arsenału, w którym mieści się scena muzyczna festiwalu, przejdzie parada uliczna, która przywoła ducha najsłynniejszych nowoorleańskich świąt, takich jak Mardi Gras czy Dnia świętego Józefa i wszystkich innych wielkich parad  Nowego Orleanu, kiedy to mieszkańcy miasta jednoczą się z muzykami i wędrują ulicami miasta wspólnie śpiewając i tańcząc w tych eksplozjach radości, energii oraz hołdu muzyce i tradycji tego zakątka świata. Wrocławski zespół Funky New Orleans, który muzycznie poprowadzi tę paradę, sięga po dziedzictwo tego jedynego w swoim rodzaju miasta. W muzyce formacji słychać puls czarnego lądu, a w powietrzu unosi się duch voodoo – trudno o bardziej pikantną dźwiękową mieszankę. W ich utworach można usłyszeć elementy funk, soul, tradycyjnego i nowoczesnego jazzu, co sprawia, że w zasadzie każdy słuchacz muzyki rozrywkowej znajdzie tam coś dla siebie.

Muzycy Funky New Orleans na co dzień współpracują z czołówką wrocławskich zespołów, takich jak HooDoo Band, Miloopa, Öszibarack, Sinusoidal czy Bartek Miarka Band. Trzon zespołu to Tomasz Nitribitt (głos, perkusjonalia), Andrzej Waśniewski (piano, hammond), Andrzej Stagraczyński (gitara basowa), Łukasz Kowalczyk (perkusja) i Mateusz Słowiński (gitara). Podczas parady na instrumentach dętych zagrają Tomek Kasiukiewicz (puzon), Grzegorz Pastuszka (suzafon), Robert Kamalski (saksofon) i Janek Michalec (trąbka).

Parada przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału w okolicach godziny 21:15. Natomiast o 23:30 wszyscy muzycy wezmą udział we wspólnym koncercie i  jam session. Wcześniej, o 22:00, na scenie wystąpi kultowy rosyjski zespół NOM, obecny na scenie muzycznej i teatralnej od ponad 30 lat.

W sobotę, 27 lipca, z kolei najważniejsze wydarzenie Sceny Muzycznej tegorocznej edycji festiwalu – w Arsenale zagra Diamanda Galás – trzy i pół oktawy niesamowitego wokalu, śpiewaczka operowa, wirtuozka fortepianu, kompozytorka, performerka, artystka multimedialna i audiowizualna.

Bilety do nabycia przez www.nowehoryzonty.pl, w kasie Kina Nowe Horyzonty oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

 

 

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›