English
Po festiwalu

fot. Diana Lelonekfot. Diana Lelonek
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 5
21 lip 2013

– Pod wodą jest bezpiecznie, ale nie ma tlenu. Trzeba wypłynąć na powierzchnię, żeby przeżyć, ale to wiąże się z niebezpieczeństwem – mówi Tomasz Wasilewski, reżyser konkursowych „Płynących wieżowców”

1 2  
21 lipca 13

„Nieznajomy nad jeziorem”, zdobywca queerowej Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes, to podróż w świat homoseksualnego pożądania. Film Alaina Guiraudie startuje w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty

więcej
21 lipca 13

„O czym jest ten film o miłości?” Marka Cousinsa to abstrakcyjny filmowy esej nakręcony za 10 funtów przez człowieka uzależnionego od kina.

więcej
21 lipca 13

„Jestem fikcją" to dokumentalny dramat sądowy, historia osobliwego konfliktu między dwoma wybitnymi duńskimi artystami, z których jeden kradnie tożsamość drugiemu.

więcej
21 lipca 13

Takashi Miike, twórca już kultowy, w swojej karierze zajmował się wszystkimi gatunkami filmowymi, od kina gangsterskiego, przez horrory, po produkcje samurajskie. „Słomiana tarcza” to wysokobudżetowy thriller, który bardziej niż na festiwal artystyczny pasuje do multipleksu.

więcej
21 lipca 13

Prof. Stanisław Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w filmie festiwalowym pt. „Shirley – wizje rzeczywistości”.

więcej
21 lipca 13

– Zakochuję się w reżyserze i nie wiem dokąd mnie zaprowadzi, ale wierzę w niego tak bardzo, że pójdę za nim nawet w ogień – mówi Béatrice Dalle, ikoną francuskiego kina lat 80.

więcej
21 lipca 13

Mike Patton to rozmach, odwaga i siła. Wyobraźnia i głos. Oraz mnóstwo zespołów i projektów. Dziś w Arsenale pokaże swoją grupę Tomahawk.

więcej
21 lipca 13

Przed powołaniem do życia Nowych Horyzontów słyszeli o nich wyłącznie bywalcy światowych festiwali. Dopiero wraz z powstaniem przeglądu Romana Gutka pojawiła się możliwość posmakowania kina autorów, którzy w filmowym świecie zdążyli się zadomowić na dobre, a u nas dopiero mieli zagościć.

więcej
21 lipca 13

Do Wrocławia przyjechało blisko 130 nauczycieli, aby wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej. Warsztaty filmowe organizuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, przy znaczącym współudziale Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

więcej
1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›