English
Po festiwalu

fot. Karolina Połosakfot. Karolina Połosak
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 9
26 lip 2013

– Chciałem, żeby Shirley była silną kobietą, która nie idzie na kompromisy – mówi Gustav Deutsch, reżyser filmu „Shirley – wizje rzeczywistości”

 

26 lipca 13

– Chciałbym, żeby ten film miał mój stempel, mój charakter pisma, ale chciałbym też, żeby zachował ducha Pilcha – mówi o powstającym filmie „Pod Mocnym Aniołem” Wojtek Smarzowski

więcej
26 lipca 13

Diamanda Galás od ponad trzech dekad zachwyca nie tylko diabolicznym wizerunkiem, ale przede wszystkim ogromnym talentem. 

 

więcej
26 lipca 13

Tak jak sztuki wizualne mogą się obejść bez narracji rozwijającej się w czasie, tak film bez obrazu istnieć nie może. Przekonujemy się o tym w kinie, ale co dzieje się z fabułą w galerii? Czy aby pozbawione epickiego scenariusza obrazy i tak nie generują powstawania opowieści?

 

więcej
26 lipca 13

Stanisław Por-Kokos

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj objaśnimy sobie, o co chodzi w filmie festiwalowym pt. „Godziny otwarcia”

więcej
26 lipca 13

– Nie mieliśmy zamiaru kręcić drugiego „Avatara”. Chcieliśmy bardzo naturalnych, niemal niezauważalnych efektów specjalnych – mówi Kristina Buožyte, reżyserka filmu „Znikające fale”

więcej
26 lipca 13

Stwierdzenie „realność jaka jest, każdy widzi”, będące parafrazą niesławnej definicji autorstwa Benedykta Chmielowskiego, spokojnie mogłoby być dewizą rosyjskiego projektu „Realnost’”. Bo każdy ją widzi, ale postrzega i doświadcza zupełnie inaczej. Powstałe w ramach inicjatywy filmy są jak puzzle. Rozsypane, malutkie kawałki, składające się na złożony i różnorodny obraz współczesnej Rosji.

 

więcej
26 lipca 13

Buñuel, Capra, Żuławski, Cocteau, Kieślowski to tylko wybrane nazwiska reżyserów, których największe dokonania będzie można zobaczyć podczas kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej przybliżającej dorobek światowej kinematografii. Start już w październiku w Kinie Nowe Horyzonty.

 

więcej
26 lipca 13

Rosyjska i radziecka kultura niezależna cieszą się ostatnio w Polsce dużym zainteresowaniem. Dziś spotkamy ją w Arsenale. 

 

więcej
26 lipca 13
więcej
Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›