English
Industry

Daniel Carbone, Jordan Bailey-Hoover, Eric VicenteDaniel Carbone, Jordan Bailey-Hoover, Eric Vicente
Industry
17 stycznia 2013
Filmy z US in Progress zdobywają światowe festiwale!

Filmy z drugiej edycji branżowego wydarzenia American Film Festival mają światowe i Europejskie premiery na Sundance i Berlinale. Niektóre z nich mają polski udział w produkcji.

US in Progress to zamknięte branżowe pokazy niezależnych amerykańskich filmów fabularnych. Podczas American Film Festival we Wrocławiu ogląda je grupa zaproszonych polskich i europejskich agentów sprzedaży, dystrybutorów i selekcjonerów najważniejszych festiwali filmowych. W listopadzie 2012 roku, podczas drugiej edycji US in Progress Wrocław pokazano 6 filmów.

Trzy z nich ogłosiło już swoje światowe premiery:

Filmy I Used To Be Darker w reżyserii Matta Porterfielda i Milkshake w reżyserii Davida Andalmana pokazane zostaną w sekcji NEXT tegorocznego Sundance Film Festival.

Festiwal opisuje tą sekcję jako “odważne filmy, które charakteryzuje nowoczesne i wykraczające w przyszłość podejście do opowiadania historii. Cyfrowa technologia połączona z nieograniczoną kreatywnością.” W tej sekcji pokazany zostanie także zwycięzca paryskiej edycji US in Progress, film A Teacher w reżyserii Hannah Fidell.

Także w Berlinie pokazane zostaną dwa filmy biorące udział w US in Progress Wrocław w 2012 roku: ponownie I Used To Be Darker  Matta Porterfielda (europejska premiera w sekcji Forum), a także Hide Your Smiling Faces Daniela Carbone (światowa premiera w konkursie Generation 14Plus). Ten drugi film otrzymał podczas US in Progress Wrocław nagrodę post-produkcyjną od warszawskiego studia Platige Image i wykonał w styczniu dużą część post-produkcji w Warszawie.

Więcej informacji o US in Progress: www.usinprogress.com

Jan Naszewski, jan@snh.org.pl

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›