English
Industry
Industry
28 lutego 2013
Nabór filmów na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty tylko do 15 marca!

Tylko do 15 marca można zgłaszać filmy do konkursów 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Festiwal zaprasza reżyserów, producentów, studia filmowe oraz szkoły filmowe i artystyczne do nadsyłania zgłoszeń.

13. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 18-28 lipca 2013.

Konkursy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty:

Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty to wybór premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów z całego świata. Do wygrania w konkursie są trzy nagrody: Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 Euro - przyznawane przez międzynarodowe jury, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Krytyków Filmowych FIPRESCI. Wszystkie nagrodzone filmy mają zagwarantowaną dystrybucję w Polsce.

Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce to wybór premierowych pełnometrażowych, autorskich dokumentów o artystach lub zainspirowanych różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Międzynarodowe jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 Euro z gwarancją dystrybucji w Polsce.

Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe to propozycja dla twórców krótkich form, szczególnie dla studentów uczelni filmowych i artystycznych. W konkursie mogą brać udział filmy dokumentalne, fabularne i animowane o długości do 30 minut. Nagrody przyznawane przez międzynarodowe jury:
•  za najlepszy film dokumentalny (5 000 PLN)
•  za najlepszy film fabularny (5 000 PLN)
•  za najlepszy film animowany (5 000 PLN)

Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe to propozycja dla filmowców z całej Europy - twórców filmów dokumentalnych, eksperymentalnych oraz animowanych. Nagrody, po 1000 Euro w każdej kategorii, przyznane zostaną przez polskie jury.

Organizatorzy zaznaczają, że przy selekcji znaczenie będzie miało czy pokaz na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będzie polską premierą filmu. Do międzynarodowych konkursów Nowe Horyzonty i Filmy o Sztuce nie można zgłaszać filmów, które były wcześniej prezentowane w Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 marca 2013.

Formularz zgłoszeniowy on-line >

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›