English
Industry
Warsztaty Prawne - Development Filmów

27 lipca 2013, godz. 10.00

Hotel Scandic

Warsztaty odbędą się 27. lipca, w godzinach 10-14.00, w hotelu Scandic (Wrocław, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 49-57). Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 16 lipca pod adresem www.filmpro.com.pl/warsztaty. Wykład jest otwarty dla wszystkich profesjonalistów. Koszt 150 PLN (Dla posiadaczy akredytacji Industry i Polish Days 13.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty – bezpłatny). Liczba miejsc jest ograniczona.


Program warsztatu uwzględnia aspekty organizacyjne, finansowe i prawne developmentu i obejmuje:

1.    Wprowadzenie do zagadnienia. Miejsce developmentu w toku produkcji filmu.

Omówienie faz developmentu.

Dofinansowanie developmentu ze środków PISF i Media.


2.    Aspekty prawne zagadnienia developmentu filmowego:

Umowa na development. Kto ją zawiera i co powinna określać? Kiedy ją podpisać? Podział obowiązków w ramach developmentu i zasady pozyskiwania praw. Przekształcenie umowy developmentowej w umowę koprodukcji.

3.    Umowa na adaptację filmową książki.

Umowa opcji v. umowa nabycia praw. Czym jest opcja? Co daje? Co można, a czego nie można robić w okresie opcji? Wykonanie prawa z opcji i jego skutki. Kiedy nabywam prawa? Zakres nabywanych praw. Wyłączność. Różne formy wynagrodzeń z tytułu nabycia praw do adaptacji. Chain of title - co to jest i dlaczego jest takie ważne?

4.    Umowa ze scenarzystą.

Mechanizm współpracy - relacja scenarzysta v. producent, zasady odpowiedzialności za dostarczony materiał i za opóźnienia. Czy można zmienić scenarzystę w trakcie prac? Zakres nabywanych praw. Zespoły scenariuszowe i problemy prawne z tym związane. Oznaczenie autorstwa.

5.    Ochrona wyników prac developmentowych.

Jak się chronić przed nieuczciwym wykorzystaniem? Czy pomysł jest chroniony? Ochrona storyline, treatmentu, scenariusza, szkiców, rysunków. Zastrzeżenia, noty copyrightowe - co dają? Rejestracja prac - jak i gdzie? Co może poświadczyć notariusz?


Wykładowcy:

adw. Krzysztof Czyżewski

Zajmuje się prawem własności intelektualnej od ponad 10 lat. Jego zainteresowania prawne jak i dotychczas świadczone usługi obejmują przede wszystkim takie obszary jak: film, media, prasa, książka, reklama, sport, fotografia, muzyka, oprogramowanie, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych – tak w zakresie prawa własności intelektualnej, jak i w sprawach z czynów niedozwolonych, w postępowaniach gospodarczych i karnych. Krzysztof jest arbitrem Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Krzysztof Czyżewski jest wykładowcą z zakresu prawa własności intelektualnej, mediów, dóbr osobistych i reklamy. Krzysztof Czyżewski jest rekomendowany w dziedzinie prawa własności intelektualnej przez dwa prestiżowe międzynarodowe rankingi kancelarii prawnych Chambers & Partners oraz Legal500 oraz w rankingu ogłoszonym przez dziennik Rzeczpospolita. Legal500 rekomenduje praktykę również w dziedzinie TMT (Technologie, media i telekomunikacja).

Michał J. Zabłocki

Producent wykonawczy, scenarzysta, kierownik produkcji, łącznie pracował w ok. 50 filmach i programach TV. W latach 1989-91 dyrektor Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Od 1991 prezes Studia Filmowego „Montevideo" zajmującego się działalnością wydawniczą (12 tytułów do 2010). Autor kilku publikacji, m. in. wydawanego cyklicznie leksykonu „Kinematografia, telewizja, video w Polsce", „Angielsko-polskiego słownika terminów filmowych”. W latach 1989-2010 wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a od 2008 także w WSPiZ im. Koźmińskiego w Warszawie. W latach 2004-06 dyrektor Agencji Producentów Filmowych. W latach 2008-2009 zastępca dyrektora ds. programowych IF „Silesia-Film". Ekspert trzech regionalnych funduszów filmowych (2010-2011). Od 2003 r. zajmuje się nadzorem produkcyjnym w filmach fabularnych i publicystyką.


Warsztaty odbędą się 27. lipca, w godzinach 10-14.00, w hotelu Scandic, Wrocław, ul. ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 49-57


Koszt uczestnictwa:

Osoby z akredytacją Industry lub Polish Days Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty - bezpłatnie
Pozostałe osoby - 150 zł
Rejestracja dwóch i więcej osób - 130 zł/osobę
Rejestracja: www.filmpro.com.pl/warsztaty


Informacje szczegółowe:

info@filmpro.com.pl - Irena Gruca-Rozbicka, tel. 795 136 333
jan@snh.org.pl - Jan Naszewski, tel. 48 600 173 205

Moje NH
Strona archiwalna 13. edycji (2013 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2013
PWŚCPSN
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›